silosy paszowe

Inwestycje rodzinnego gospodarstwa czyli silosy paszowe

W moim rodzinnym gospodarstwie postanowiliśmy zainwestować w zautomatyzowanie naszej hodowli trzody chlewnej, tak aby usprawnić produkcję mięsną oraz zmniejszyć ilość pracowników na naszym gospodarstwie, którzy niestety nie byli wystarczająco kompetentni do wykonywania prac ze zwierzętami.

Silosy paszowe to nasz drugi zakup

silosy paszowePostanowiliśmy, że naszym pierwszym zakupem będą drzwi inwentarskie. Po zamontowaniu ich kolejnych oszczędnościach doszliśmy do wniosku, że następne będą silosy paszowe. Nasze poprzednie zaczęły funkcjonować już nieprawidłowe i wymagały naprawy, bardziej opłacalnym jednak okazał się zakup nowych silosów. Ruszta betonowe które znajdowały się w chlewni nie wymagały wymiany, więc zostawiliśmy je, ale automaty paszowe były naszym marzeniem, odkąd tylko prowadzimy to gospodarstwo, dlatego też już od kilku lat odkładaliśmy specjalnie na nie pieniądze. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że są idealne i spełniają wszystkie nasze oczekiwania. Bardzo usprawniają prace hodowlane, praca stała się lżejsza, a dzięki specjalnie odliczonym dawkom dla tuczników i loch, straty pokarmu, a więc idących na nie pieniędzy, stały się o wiele niższe. Długo zastanawialiśmy się, co jeszcze wybrać z szerokiej oferty produktów dla gospodarstw rolnych i hodowli zwierzęcych, postawiliśmy na paszociąg. Jego praca jest porównywalnie pomocna jak automatów paszowych. Możemy poświęcić o wiele mniej czasu na pracę, a więcej na siebie. Wolny czas spędzamy na pielęgnacji ogrodu, nauce gry na instrumentach muzycznych. Wraz z rodzeństwem założyliśmy nawet zespół, ponieważ wreszcie znaleźliśmy czas na takie rozrywki.

Nasza praca w gospodarstwie ogranicza się teraz już tylko do kontroli zdrowia zwierząt podczas codziennego porannego i wieczornego obchodu. Co jakiś czas sprawdzamy też, czy maszyny są sprawne i póki co sprawdzają się znakomicie.

Silosy paszowe produkuje firma polfarmer