Medaliki z łańcuszkiem doskonałą pamiątką chrztu

 

Kiedy jesteśmy zaproszeni na uroczystość chrztu zastanawiamy się, czym najlepiej obdarować maleńkie dziecko. Zdecydowanie łatwiej jest kupić prezent dla dziewczynki, bowiem często wybieramy różnorodne kolczyki, które prędzej czy później ubierze maleństwo. W sklepach jubilerskich znajdziemy także rozmaite bransoletki oraz wyroby okazjonalne, jak łyżeczki czy grzechotki w złocie lub srebrze.

Różne wzory medalików oraz łańcuszków na chrzest

medalik z łańcuszkiem na chrzestNiektórzy goście wręczają maluchom także pieniądze, jednak nie jest to często dobry pomysł, bowiem dziecko nie ma wtedy pamiątki z sakramentu. Ciekawym pomysłem jest zatem coś, co będzie doskonałą pamiątką, a jednocześnie praktycznym prezentem. Takim wyrobem jest medalik z łańcuszkiem na chrzest, który nadaje się zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Najczęściej wybierane są produkty ze złota, z reguły żółtego, jednak czasem klienci kupują biżuterię wykonaną ze srebra lub białego złota. Medaliki są proste, klasyczne, jak i takie o nowoczesnym wzornictwie. Ciekawym pomysłem dla dziewczynki są te, które są wysadzane cyrkoniami lub diamentami, stanowią one bardziej elegancki oraz ekskluzywny prezent. Ważne jest, by wybrać w miarę uniwersalną długość łańcuszka, by dziecko bez problemu mogło go założyć w przyszłości. Istotne jest, by łańcuszek nie był ani za długi, ani za krótki.

Sakrament chrztu świętego jest bardzo ważną uroczystością, do której należy się odpowiednio przygotować, by przebiegała bez zarzutu. Ważne jest także, by dziecko zachowało pamiątki, które będą drogocennym wspomnieniem tej uroczystości. Wielu z nas ma problem zastanawiając się, co wybrać na prezent, jednak warto zawsze zdecydować się na produkt, który z powodzeniem będzie mógł być użytkowany przez maleństwo w przyszłości.