Montowanie naprowadzaczy w centrach logistycznych

Wielkie hale i centra logistyczne są podstawą odpowiednio efektywnego wysyłania towarów w obrębie jednego kraju lub za granicę. W tego typu centrach spotkamy się z rozwiązaniami, które ułatwiają wjazd samochodom ciężarowym, stanowiącym podstawowy środek transportu dla lądowego przewozu towarów. Dzięki kurtynom powietrznym czy specjalnym konstrukcjom najazdów z naprowadzaczami, możliwe jest wjeżdżanie bez ryzyka uszkodzeń bram.

Rola naprowadzaczy w magazynach i centrach kurierskich

naprowadzaczeTego typu elementy to specjalne łamane rury, które są przytwierdzane do podłoża bezpośrednio przed wjazdem na teren hali lub magazynu. Naprowadzacze montuje się przed śluzami przeładunkowymi, a ich podstawową rolą jest minimalizowanie ryzyka uszkodzenia bramy. Dzięki tego typu naprowadzaczom, samochód ciężarowy z naczepą może wjechać na teren magazynu w odpowiedni sposób. Naprowadzacz jest wykonywany z wytrzymałej stali, która jest często cynkowana ogniowo, co sprawia, iż cały element jest niezwykle odporny na wszelkiego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne. Tego typu proces galwanizacyjny zabezpiecza przed rdzewieniem, co sprawia, iż elementy naprowadzające mogą być wykorzystywane przez wiele lat na świeżym powietrzu, bezpośrednio w sąsiedztwie hal logistycznych. Wiele naprowadzaczy jest także malowanych na dowolny kolor, a często jest to kolor żółty, gdyż może on być łatwo dostrzeżony na placu magazynu.

Elementy naprowadzające koła naczep samochodów ciężarowych mogą być także montowane na wiele sposobów. Jednym z nich jest przykręcenie naprowadzacza za pomocą wytrzymałych śrub lub wkrętów. Popularnością cieszą się także elementy, które wymagają wbetonowania w powierzchnię. Są one umieszczane nie tylko przed wielkimi magazynami, ale także mniejszymi siedzibami firm.