Powrót męskiego lnianego kaszkietu do łask

Mój dziadek od kiedy pamiętam nosił męski lniany kaszkiet, który bardzo mi się podobał. Czasem będąc małą dziewczynką zabierałam mu tę czapkę i sama ją przywdziewałam. Przez długi czas była to starodawna moda, ale od niedawna na wybiegach modowych znowu królują te okrycia głowy, więc już jako dorosła osoba zaczęłam poszukiwania męskiego kaszkietu lnianego.

Poszukiwania męskiego lnianego kaszkietu

męski kaszkiet lnianySwoje poszukiwania rozpoczęłam za raz po pracy w pobliskim sklepie sieciowym z odzieżą damską oraz męską. Po paru minutach wyszłam stamtąd z niezadowoleniem, ponieważ męskiego kaszkietu lnianego tam nie było. Po drodze do domu zajrzałam jeszcze do dwóch butików i z nich również wyszłam niespełniona. Męski kaszkiet lniany był chyba prawdziwym rarytasem, ponieważ wszędzie był wyprzedany. Następnego popołudnia usiadłam do komputera i przeglądałam popularne, duże sklepy internetowe i w końcu się ucieszyłam, ponieważ dostrzegłam przepiękny męski kaszkiet wykonany z lnu i do tego w przystępnej opcji cenowej. Czekałam na zamówienie równy tydzień. Bałam się, że do tego czasu lniane męskie kaszkiety wyjdą z mody, jednak tak się na całe szczęście nie stało. Niestety po otwarciu paczki z męskim lnianym kaszkietem przeżyłam rozczarowanie, ponieważ wyglądał zupełnie tandetnie i nie był zdatny do noszenia. Na tym chciałam zakończyć wielkie poszukiwania. Jednak kilka dni później, gdy zapomniałam już o całej sytuacji sprzątałam strych. Były tam rzeczy dziadka, a w nich męski lniany kaszkiet, z którym się nie rozstawał. Wyprałam go, a następnie wysuszyłam czapkę. Po przymierzeniu kaszkiet dziadka prezentował się idealnie, a w dodatku podczas noszenia jego przypominają mi się zabawne i wzruszające historie związane z dziadkiem  i tym właśnie męskim lnianym kaszkietem, którego jestem dumną posiadaczką i z którym szybko się nie rozstanę.

Podsumowując męski kaszkiet lniany mojego dziadka jest ponad czasowym nakryciem głowy. Świetnie uzupełnia każdą stylizację. Kaszkiet sprawia, że czuję się piękna, a lniany materiał i męski fason nadają mu charakteru. Myślę ze dziadek chciałby, żebym nadała jego ulubionej czapce nowe życie i tak właśnie zrobię.