Najlepsze hulajnogi dla dzieci

Chyba każdy z nas jako dziecko mial swoją hulajnogę. Takie hulajnogi trójkołowe są najlepsze do nauki trzymani równowagi i poznania techniki jazdy na hulajnodze. W sklepach ze sprzętem sportowym oraz z artykułami dla dzieci znajdziemy bardzo duży wybór hulajnóg również trójkołowych. Cena zależy od producenta lecz za hulajnogę dla malucha zapłacimy około 100 złotych.

Jakie hulajnogi dla najmłodszych?

hulajnogi trójkołoweZastanawiając się jaką hulajnogę wybrać dla małego dziecka powinniśmy zapoznać się z opiniami innych mam. Jedne uważają, że najlepsze hulajnogi trójkołowe mają dwa kółka z tylu i jedno z przodu. Inne natomiast wolą takie, które mają dwa koła z przodu i jedno z tylu. Bez względu na rozmieszczenie kół wszystkie są stabilne i mają skrętne kola przednie. Dzięki czemu dziecko potrafi samodzielnie uczyć się zmieniać kierunek jazdy. Kola kauczukowe są miększe i wygodniejsze jeśli chodzi o samą jazdę. Nie robią też tyle hałasu co kółka plastikowe. Ponad to niektóre mają wbudowane światełka led, które podczas jazdy się świecą będąc dodatkową atrakcją dla dzieci. Gumowe rączki pełnią funkcję antypoślizgową. Aluminiowa konstrukcja jest bardzo lekka dzięki czemu hulajnoga jest łatwa w prowadzeniu. Niektóre hulajnogi mają wbudowany dzwonek. Wszystkie mają oczywiście hamulec nożny na tylnim kółku. Obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór kolorów i wzorów takich hulajnóg.

Wszyscy rodzice muszą dbać o bezpieczeństwo swoich małych i większych dzieci. Dlatego powinni pamiętać o kasku oraz ochraniaczach. O ile kask nosimy podczas jazdy nawet jak jesteśmy dorośli o tyle ochraniacze zdecydowanie częściej przydają się małym dzieciom. Nawet podczas jazdy na hulajnodze trójkołowej musimy zakładać dziecku kask, który ochroni głowę podczas ewentualnego upadku.