Parawany przydatne w wielu sytuacjach

Jeśli chcesz zakryć niewielki nieporządek, będzie jak znalazł. Kiedy planujesz podzielić pokój bez konieczności stawiania ścianek działowych, z pewnością się przyda. A gdy pragniesz postawić na większą estetykę i szukasz niebanalnej dekoracji, także może okazać się idealnym rozwiązaniem. Parawan to dziś jeden element, ale pełniący wiele funkcji.

Spory wybór parawanów

parawan 3 częściowyWyobraź sobie, że nagle odwiedziła cię przyjaciółka, a ty masz mały bałagan w salonie. Co zrobić? Przykryć kocem? Niby nieporządek zniknie, ale rozłożony koc będzie wyglądał mało efektownie. Właśnie w takich sytuacjach przyda się parawan, który może stanąć w zasadzie w każdym miejscu, pełniąc funkcję praktyczną, ale też estetyczną. Parawanem możemy też zakryć deskę do prasowania w sytuacji, kiedy robimy sobie przerwę od tej czynności, a nie chcemy za chwilę od nowa rozkładać sprzętu. Nie ma znaczenia, czy to parawan 3 częściowy, czy 2 częściowy, czy może 5 częściowy. Za każdym razem szybko można go rozłożyć. W przypadku większych salonów, w których mamy też wydzielone miejsce pracy albo odpoczynku, parawan również się przyda. Możemy za nim schować biurko, przy którym musimy napisać raport, albo fotel, w którym lubimy posiedzieć ze słuchawkami na uszach. Będzie estetycznie, stworzy się też atmosfera prywatności. Dzięki tym elementom wyposażenia możemy także oddzielić kuchnię od innej części salonu, jeżeli znajdują się w jednym pomieszczeniu.

Podobnych funkcji, bardziej użytkowych i bardziej dekoracyjnych, pewnie znajdziemy jeszcze wiele. Tym bardziej że w ofercie parawanów mamy takie, które są wykonane ze szkła, drewna czy innego tworzywa. To oznacza, że możemy wybierać, w zależności od potrzeb i preferencji. Warto tylko pamiętać, by parawan nie stał się źródłem bałaganu. Nie róbmy z niego np. wieszaka na ubrania, które mamy schować do szafy.