Montażownice ciężarowe

Przyszłość i montażownice ciężarowe

Przyszłość mojego zawodu nie rysowała się dla mnie w zbyt kolorowych barwach – szczerze mówiąc bałem się i to nieźle. Wraz z postępem samochodów coraz więcej z nich stawało się niemożliwych do naprawienia w prostym zakładzie, i pojawiała się konieczność odwiedzania autoryzowanego serwisu producenta z każdą byle pierdołą.

Montażownice ciężarowe – szybka wymiana kół

Montażownice ciężaroweZabawne – kiedyś człowiek sam potrafił naprawić dosłownie wszystko przy swoim samochodzie, dziś musi jechać do serwisu, żeby wymienili mu żarówkę. Nie jest to zła wola producenta – po prostu kiedyś tworzono takie samochody, by ich użytkowanie było przyjemne. Dziś patrzy się jedynie na zyski. Znacznie bardziej opłacalne jest nie zostawić w ogóle miejsca w błotniku, bo dzięki temu samochód będzie mniejszy i mniej blachy pójdzie do wyprodukowania go. Inżynierowie i księgowi już zdążyli obliczyć, jak wielkie oszczędności będzie miała fabryka na takim zabiegu w skali roku, pięciu lat i dziesięciu. Tylko zwykli użytkownicy i kupujący tracą z każdym takim pomysłem. Kiedyś coś stukało to naprawa była banalna. Dziś trzeba uruchamiać podnośniki samochodowe i sprawdzać centymetr po centymetrze co nie działa, i zastanawiać się jak to naprawić. Oczywiście dla ludzi którzy obserwują to z boku jest to czarna magia. Nie widzieli nawet nigdy silnika swojego samochodu, bo jest zabudowany jakimś plastikiem.

Dopiero gdy podnośniki kolumnowe podnoszą go do góry można zobaczyć jak to w ogóle jest zrobione. Na szczęście z ciężarówkami sprawa jest prosta – wjeżdża się na montażownice ciężarowe i wymienia koła. To główny zabieg wykonywany w moim serwisie dla ciężarówek.

Montażownice ciężarowe można znaleźć na: http://sklepwarsztatowy.pl