części do renault

Sprzedając części do renault ciągle się ucze

Kiedy zaczynałam swoją pracę w sklepie motoryzacyjnym to nie sądziłam, że będę spotykała tylu piekielnych klientów. Mimo iż znam się dobrze na samochodach to i tak kupujący proszą o innego sprzedawcę czy o kierownika, bo ja na pewno dobrze im nie doradzę.

Zaczynałam od części do renault ale  rozwijam się nadal

części do renaultPotem, robi im się głupio, jeśli oni mówią to samo co ja. Przynajmniej tyle dobrego. Jednak nadal mnie to denerwuje, nawet po kilku miesiącach pracy. Przecież nie tylko faceci mogą interesować się motoryzacją i znać się na samochodach. Większości nauczył mnie mój dziadek i ojciec. To oni lubili rozkładać swoje samochody na czynniki pierwsze, a ja jak była mała to lubiłam się temu przyglądać. Tak się to wszystko zaczęło. Muszę przyznać, że jak składałam podanie o pracę to też szefowie nie patrzyli na mnie do końca przychylnie. Uważali, że kobieta nie może dobrze sprzedawać części, bo klienci będą właśnie tacy jacy są. Nie da się jednak z tym nic zrobić. Idzie jednak coraz lepiej. Sama też nabieram doświadczenia w sprzedaży. Na początku znałam się tylko na motoryzacji, jednak nie wiedziałam do końca jak rozmawiać z klientem. Teraz już idzie mi dużo lepiej. Na pewno będzie jeszcze lepiej. Znam się przede wszystkim na samochodach francuskich, takich jak citroen czy peugeot. Najchętniej sprzedaję części do renault. Sprzedając je nauczyłam się najwięcej. Każdy ze sprzedawców ma jakąś specjalizacją, a sama mam auto marki renault więc wybrałam części do samochodów francuskich.

Każdy samochód czy każda marka ma swoja specyfikę i nieraz nawet między rocznikami są spore różnice. Trzeba się w tym orientować.