Ubranie robocze do pracy z chemikaliami

Otwarcie nowej linii produkcyjnej wywołało konieczność wyekwipowania pracowników w nową odzież ochronną. Dotychczasowo wykorzystywane ubrania robocze, podczas gdy trwałe i wytrzymałe, nie zapewniały ochrony przed substancjami chemicznymi, jakie używane są w nowo otwartym procesie produkcyjnym.

Najlepsza przeciwchemiczna odzież do pracy

odzież bhp bydgoszczZałodze potrzebna była odzież chroniąca przed żrącymi chemikaliami, której nie mieliśmy na stanie gdyż nigdy do tej pory nie była nam potrzebna. Musieliśmy więc zaopatrzyć się w odpowiednio dobrą odzież BHP Bydgoszcz ma kilka dużych hurtowni, w których często pojawiają się tego rodzaju ubrania. Z racji iż nie są one standardowym wyposażeniem, i głównie wykorzystywane są jako specjalistyczne ubranie ochronne, musieliśmy nieco poszukać, zanim trafiliśmy na odzież mającą wystarczająco wysokie certyfikaty i poziom ochrony. Ubrania w jakie wyposażyliśmy pracowników zostały sprowadzone bezpośrednio od producenta przez jedną z hurtowni, a wszystkie sorty posiadały najwyższą gwarancję jakości i odporności zgodnie z posiadanym certyfikatem. Jest to odzież bardzo nowoczesna, zapewniająca doskonały poziom ochrony ale nie przeszkadzająca w żaden sposób w wykonywaniu zadań. W jej skład wchodzą kombinezony przeciwchemiczne z syntetycznego materiału, posiadające zintegrowane maski ochronne mające filtry powietrza, oraz obuwie i rękawice do pracy z substancjami szkodliwymi.

Każdy sort odzieży doskonale spełniał swoje zadanie, i sprawdzał się przy pracy zarówno z preparatami żrącymi jak i trującymi, chroniąc równie dobrze przed obydwoma rodzajami chemikaliów. Trwałość odzieży, natomiast, gwarantowała żywotność przez bardzo długi czas, i umożliwiała znacznie rzadszą wymianę zużytych kompletów odzieżowych na całkowicie nowe.