Usługi detektywistyczne: poszukiwanie osób zaginionych i inne

Usługi detektywistyczne są w Polsce coraz bardziej popularne. Przed podjęciem współpracy z konkretną agencją detektywistyczną zawsze należy sprawdzić, czy detektyw posiada odpowiednią licencję. Tylko detektyw z licencją może prowadzić prace i analizy detektywistyczne na terenie całego kraju.

Sprawy dla detektywa: rozwody, mobbing, molestowanie

detektywi WrocławOczywiście najczęściej do agencji detektywistycznych trafiają osoby, które podejrzewają zdradę u partnera. Dowody zebrane przez detektywów mogą posłużyć w sądzie – zwłaszcza, jeśli zostanie założona sprawa rozwodowa z orzekaniem o winie. Na zlecenie osoby prywatnej detektyw będzie śledził partnera i ustali, czy rzeczywiście możliwa jest zdrada. Detektyw może wykonywać zdjęcia i filmy, które będą dowodem dla osoby zlecającej (te same dowody mogą posłużyć później w sądzie). Niemniej jednak detektywi Wrocław nie zajmują się tylko sprawami rozwodowymi. Ludzie korzystają z usług agencji detektywistycznych także w wielu innych sprawach. Detektyw jest w stanie szybko ustalić miejsce pracy danej osoby, a także miejsce jej pobytu czy miejsce zameldowania. Prowadzone są również ustalenia adresowe dotyczące miejsc, do których trafiają listy i przesyłki. Detektywi prowadzą śledztwa, które mają na celu sprawdzić, czy dochodzi do takich nadużyć prawnych jak mobbing, dyskryminacja czy molestowanie seksualne.

Nie można zapominać o tym, że to w dużej mierze detektywi przyczyniają się do odnajdywania osób zaginionych. Detektyw poszukuje nie tylko osób zaginionych, ale również ukrywających się czy porwanych (nawet jeśli chodzi o porwania rodzicielskie). Do usług detektywistycznych należy także ustalanie majątku konkretnej osoby. Detektywi są w stanie wykryć podsłuchy i urządzenia monitorujące w samochodach, domach, mieszkaniach, instytucjach i nie tylko.