Wizyta u dentysty z bólem zęba

Wczoraj w nocy obudził mnie przeraźliwy ból zęba. Nie wiedziałam, co może być przyczyną. Dosyć regularnie chodzę na wizyty kontrolne. Ostatnią miałam miesiąc temu i nic złego się nie działo z moimi zębami. Muszę udać się do dentysty jeszcze raz. 

Przyczyna bólu zęba

ból zęba łódźOd razu z rana zadzwoniłam do przychodni stomatologicznej. Wizytę ma umówioną na po południe. Jestem bardzo ciekawa, co dzieje się z moim zębem. Okazało się, że dentysta złamał rękę i niestety wizyta się nie odbędzie. Musiałam zacząć szukać innego. Wpisałam w wyszukiwarkę: ból zęba łódź. Na szczęście znalazłam szybko inną przychodnię i tam powiedzieli mi, że mogę przyjść od razu. Tak też zrobiłam. Na miejscu stomatolog zrobił mi prześwietlenie i okazało się, że mam uszkodzone szkliwo. Ostatnio miałam usuwany kamień nazębny, więc może coś zostało uszkodzone. Dentysta zapewnił mnie, że zrobi wszystko, by naprawić uszkodzone szkliwo. Najpierw nałożył mi specjalną pastę, a następnie utrwalił to lampą światło utwardzalną. Powiedział, że muszę teraz ostrożnie jeść i pić. Nie mogę pic niczego kwaśnego przez dwa tygodnie. Zapewnił, że jeżeli będzie mnie dalej boleć, to mam przyjść na powtórkę zabiegu. Dobrze, że to tylko szkliwo. Gorzej byłoby, gdyby był uszkodzony ząb. Musiałabym mieć wtedy borowanie, a tego nie lubię. Na szczęście nie boli mnie już ten ząb. Ten ból był spowodowany tym, że mam bardzo wrażliwe zęby. Zawsze takie miałam i dosyć często mnie pobolewały.

Wróciłam do domu i spróbowałam coś zjeść i się napić, by sprawdzić, czy nie będzie mnie boleć. Na szczęście nic mnie już nie boli. Jestem bardzo zadowolona z tej wizyty. Dentysta spisał się na medal. Od dzisiaj będę już chodzić tylko do niego. Zabieg naprawiania szkliwa nie był drogi, a plusem było jeszcze to, że od razu mnie przyjęto.