Wyprawka do szpitala dla niemowlaka

 

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety. Jest czasem oczekiwania, ale również czasem obfitującym w przygotowania do przyjęcia do domu nowego członka rodziny. Warto wcześniej zadbać o to, aby maluch miał swój własny kąt. Niezwykle ważna jest również wyprawka dla niemowlaka, którą zabierzemy do szpitala.

Czego potrzebuje niemowlak?

wyprawka dla niemowlakaNajlepsza wyprawka dla niemowlaka, którą wykorzystamy w szpitalu, ale po części również w późniejszym okresie w domu zwykle zawiera te same elementy. Oczywiście poszczególne elementy mogą się między sobą nieznacznie różnić w zależności od tego jaki szpital wybierzemy. Z pewnością w wyprawce musi się znaleźć oliwka do pielęgnacji skóry, maść przeciw odparzeniom, paczka pampersów, maść, którą zastosujemy na ciemiączko, kilka pajacyków oraz grubszy kombinezon, który posłuży nam podczas wybierania dziecka ze szpitala. Niezwykle ważne jest również nosidełko bez którego nie wybierzemy dziecka ze szpitala. Stanowi ono bowiem gwarancję bezpieczeństwa dla malucha i personel pracujący w szpitala wymaga, aby posiadać takie nosidełko. Często mamy zaopatrują się również w smoczki, które skutecznie uciszają malucha. Ponadto warto mieć przygotowanych kilka pieluszek, które posłużą nam do ochrony naszych ubrań podczas noszenia dziecka z uniesioną główką opartą o nasze ramię. Wiadomo, że dziecku musi się tuż po jedzeniu odbić, a taka pieluszka świetnie chroni naszą odzież.

Skompletowanie idealnej wyprawki do szpitala nie jest rzeczą trudną, ale wymaga chwili przemyślenia. Warto zadbać tylko te rzeczy, które wykorzystamy w czasie opieki nad niemowlęciem w szpitalu. Oczywiście oliwka pielęgnacyjna czy też słynna maść przeciw odparzeniom posłuży nam również podczas opieki nad dzieckiem już w domu czy też mieszkaniu.