diamenty

Czy można i warto naprawiać diamenty?

Biżuteria to wyjątkowy element, dzięki któremu jeden strój może za każdym razem prezentować się znacznie inaczej w zależności od tego, czy założymy go ze złotymi, srebrnymi czy jeszcze innymi ozdobami.

Diamenty mogą się poluzować

diamentyNiestety jak wszystko inne, po jakimś czasie możne ona ulec zabrudzeniu, zniszczeniu i innym defektom, odbierającym jej blask. Nie oznacza to jednak, że od razu musimy spisywać ją na straty. Każdy renomowany zakład jubilerski we Wrocławiu, który tworzony jest z pasją, oferuje szereg rozwiązań, jakie możemy wykorzystać w takim przypadku. W dzisiejszych czasach już się przyjęło, że wymieniamy stare na nowe, bo po prostu mamy taką możliwość. Niewiele osób wie, że niewielkim nakładem sił i finansów jesteśmy w stanie przywrócić nawet starociom dawny blask. Naprawa biżuterii to usługa, którą trudzą się głównie salony z tradycjami, a nie sieciówki nastawione na sprzedaż. Możemy tam bez problemu oddać zepsute zapięcie, zerwany łańcuszek, pierścionki bez oczka czy poluzowane luksusowe diamenty dostępne we Wrocławiu w kolii. Najczęściej takie usterki naprawiane są szybko i tanio oraz bez uszczerbku na dotychczasowym wyglądzie ozdoby. Niestety nie wszystkie akcesoria jesteśmy w stanie naprawić. Wówczas możemy zdecydować się na przetopienie biżuterii i wykonanie z niej nowej lub sprzedaż do jubilera z możliwością zakupu nowej biżuterii w odpowiednio niższej cenie. Najczęściej przetapia się złoto, a w szczególności obrączki, które po latach stają się za ciasne lub tracą dawny urok. Niektórzy małżonkowie decydują się na taką usługę z okazji okrągłej rocznicy ślubu, by w ten sposób przypieczętować spędzone dotychczas lata razem.

Z pewnością jest to ciekawa inicjatywa, oraz spore przeżycie dla obojga partnerów. Potwierdza to bardzo duże zainteresowanie taką usługą – jak widać nie zawsze 'nowe’ znaczy 'lepsze’.