Spółki na Cyprze – skąd ta popularność?

W mediach możemy przeczytać coraz więcej na temat tego, że Polacy zaczęli lawinowo zakładać spółki nie w naszym kraju, ale na Cyprze. Dlaczego taka mała wysepka na Morzu Śródziemnym przyciąga naszych przedsiębiorców?

Spółki na Cyprze i dobra oferta

raje podatkoweChodzi tu przede wszystkim o to, iż system podatkowy i inne systemy związane z prowadzeniem przedsiębiorstw bardzo się różnią od naszego polskiego systemu. Co za tym idzie opłaty są często kilkukrotnie niższe niż w Polsce. Niższe są opodatkowania działalności, banki oferują preferencyjne warunki konta. To przyciąga każdego, w końcu każdy chciałby płacić mniejsze podatki i inne opłaty, a zarabiać więcej na prowadzeniu swojej działalności. Poufność przeprowadzanych transakcji jest z pewnością dodatkowym atutem, jeśli chodzi o inwestowanie w spółki rejestrowane na Cyprze. Zapewne dodatkowym atutem do inwestowania w spółki cypryjskie jest fakt bliskości tej wyspy od naszego kraju. Wystarczy krótki lot i już jesteśmy na miejscu. Jeśli ktoś chciałby osobiście udać się do banku czy samodzielnie założyć na Cyprze spółkę to może to bez problemu zrobić. Niektórym potrzebne jest takie sprawdzenie wszystkiego, zanim zdecydują się na przeniesienie swojej działalności do innego kraju. Większość jednak robi to za pośrednictwem firm prawniczych, specjalizujących się w załatwianiu takich międzynarodowych transakcji. Takie rozwiązanie sprawy jest dla nas dużym ułatwieniem, ponieważ ktoś wypełni nasze papiery za nas, będzie się kontaktował z przedstawicielami władz za nas, a my tylko musimy podać swoje dane. Dzięki temu wszystko przebiega szybko i sprawnie, a spółka jest rejestrowana od ręki.

Jak widać jest wiele przesłanek dzięki którym zakładanie spółek na Cyprze stało się takie popularne. Na pewno w przyszłości coraz więcej osób będzie chciało skorzystać z takiej oferty.  

Najnowsze http://kancelariaspychalscy.pl informacje