mieszkania

Poszukiwanie nowego mieszkania

Proces poszukiwania nowego mieszkania powinno się zacząć od decyzji, poprzedzonej analizą oczekiwań i potrzeb oraz odpowiedzeniu sobie na pytanie: po co chcę kupić nowe mieszkanie? Z reguły decyzja poszukiwania nowego mieszkania na sprzedaż wiąże się z chęcią polepszenia codziennego bytu.

Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę?

mieszkaniaJednak obecnie, ze względu na konieczność transportu między różnymi miejscami, równie często bierze się pod uwagę lokalizację. Kolejnym krokiem jest zastanowienie się nad tym, skąd wziąć pieniądze na zakup mieszkania Starogard Gdański. Czy nowe lokum będzie sfinansowane przez kredyt, czy też za gotówkę lub pieniądze pożyczone od rodziny? Jeżeli pieniądze na zakup mieszkania będą pochodzić z kredytu, należy pierwotnie się zorientować w bankach o dostępnej ofercie pożyczek oraz o posiadanej zdolności kredytowej. Jeśli natomiast nowe mieszkanie będzie częściowo finansowane ze środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości, w której aktualnie się mieszka, to trzeba zrobić bieżącą wycenę mieszkania. Warto się również zastanowić, jakiego mieszkania się potrzebuje w dłuższej perspektywie czasu. Na przykład, jeżeli nowy lokal kupuje młode małżeństwo, warto przemyśleć kwestię większych metraży, ze względu na możliwość pojawienia się dziecka. Dobrze się też zastanowić nad lokalizacją nowego mieszkania, a co za tym idzie nad logistyką. Jeżeli powodem przeprowadzki bądź zakupu mieszkania jest miasto, w którym mamy pracować, na przykład Starogard Gdański, to można brać bardziej pod uwagę miejsca, które będą znajdować się niedaleko niej, co pozwoli nam na utrzymanie kosztów transportu w rozsądnych granicach. Wiadomo, że im dalej od centrum, tym mieszkania są tańsze, jednak trzeba przewidzieć ewentualne dojazdy do pracy, czy szkoły i innych instytucji takich jak szpital czy punkty zakupowe.

 

Po tak analizie tych ważnych aspektów, można zacząć rozglądać się za wymarzonym, nowym mieszkaniem. Dopiero wtedy klient wie konkretnie czego szuka, co potrzebuje i ile na ten cel może przeznaczyć pieniędzy, przez co wybór miejsca jest dużo prostszy.